Uwolnij wannę na święta – w sieci Lidl w sprzedaży wyłącznie karp w płatach

 

Uwolnij wannę na święta!

Nadchodzą święta, a w większości polskich domów zaczynają się przygotowania do wigilijnej wieczerzy. Jednym z nieodłącznych elementów tradycyjnej Wigilii Bożego Narodzenia jest królewska ryba – karp. Polscy konsumenci są jednak coraz bardziej świadomi i zwracają uwagę na niehumanitarne sposoby przechowywania żywych karpi w większości sklepów. Właśnie dlatego sieć handlowa Lidl rozpoczyna akcję „Uwolnij wannę na święta”. W każdej placówce sieci można będzie kupić wyłącznie karpia w płatach.

Każdego roku ekolodzy i obrońcy zwierząt apelują do Polaków, aby zwracali uwagę na sposób, w jaki traktowane są karpie w większości sklepów w naszym kraju. Duszące się w niewyobrażalnym ścisku ryby nie mogą się swobodnie poruszać, a ich los pogarsza się jeszcze bardziej w momencie kupna. Żywe, ale pozbawione tlenu ryby są pakowane do foliowych toreb, w których powoli zdychają.

Sieć handlowa Lidl wychodzi naprzeciw coraz głośniej wyrażanym potrzebom klientów, którzy nie chcą przyrządzać wigilijnej wieczerzy kosztem przechowywanej w męczarniach ryby. Już od najbliższego poniedziałku, 19 grudnia w każdym sklepie Lidl na terenie całej Polski będzie można kupić specjalnie przygotowane płaty z karpia.

Akcja Uwolnij wannę na święta to kolejna z rzędu kampania sieci Lidl, która wpisuje się w strategię firmy odnośnie pozyskiwania i sprzedaży produktów rybnych. Strategia ta została doceniona przez niezależną pozarządową organizację Greenpeace, która już po raz drugi przyznała firmie Lidl pierwsze miejsce w corocznym rankingu polskich sieci handlowych pt. „Oceany na sprzedaż. Ranking detalistów. Odpowiedzialne zasady pozyskiwania owoców morza, ryb i produktów rybnych.”.

Lidl jako jedna z nielicznych sieci handlowych ma określoną politykę zakupu i sprzedaży ryb. Ryby na sklepowych półkach pochodzą z niezagrożonych łowisk, a klient otrzymuje informację o obszarze połowu ryby (FAO). W asortymencie sklepów Lidl dostępne są również produkty rybne, które posiadają specjalne oznakowanie Marine Stewardship Council (MSC) będące gwarancją, iż ryby pochodzą ze stabilnych populacji i złowione zostały w sposób, który nie zagraża systemowi morskiemu. Natomiast puszki z tuńczykiem oznaczone są symbolem „delfin safe tuna”, co świadczy, iż produkt pochodzi z połowów przeprowadzonych w sposób bezpieczny dla tych ssaków morskich.

Informacje o firmie

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sklepy pod szyldem tej marki powstały w Niemczech
w latach 70. XX wieku. Obecnie w wielu krajach Europy istnieje około 9 000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 400.

Authors

Related posts

Top