Wiadomości Branżowe

Drzewa od Nestlé dla Kalisza

Drzewa to trzon ekosystemu miasta – regulują temperaturę otoczenia, zwiększają wilgotność powietrza, produkują tlen, a dodatkowo pochłaniają większość zanieczyszczeń gazowych i pyłowych. Dlatego przedstawiciele kaliskiego zakładu WINIARY, należącego do Nestlé Polska S.A., w trosce o rozwój obszarów zielonych Kalisza, po raz kolejny ufundowali i posadzili drzewa liściaste na terenie miasta, w tym roku przy ul. Harcerskiej. Inicjatywę zrealizowano 12 czerwca 2013r. przy okazji obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego. W akcji uczestniczył Janusz Pęcherz – Prezydent Miasta Kalisza oraz przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Kaliszu – Anna Goździńska oraz Maria Młynek. Zakład Nestlé reprezentowali: Maciej Klęczek – Dyrektor Fabryki Winiary, Edward Drac – Kierownik Działu Technicznego, Weronika Wodiczko – Kierownik Działu Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska oraz Tomasz Wojtyś – Specjalista ds. Ochrony Środowiska.Podstawą dla zrozumienia roli drzew w miejskim ekosystemie są korzyści, których dostarczają. Podnoszą jakość naszego życia. Dzięki

Drzewa to trzon ekosystemu miasta – regulują temperaturę otoczenia, zwiększają wilgotność powietrza, produkują tlen, a dodatkowo pochłaniają większość zanieczyszczeń gazowych i pyłowych. Dlatego przedstawiciele kaliskiego zakładu WINIARY, należącego do Nestlé Polska S.A., w trosce o rozwój obszarów zielonych Kalisza, po raz kolejny ufundowali i posadzili drzewa liściaste na terenie miasta, w tym roku przy ul. Harcerskiej. Inicjatywę zrealizowano 12 czerwca 2013r. przy okazji obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego.

W akcji uczestniczył Janusz Pęcherz – Prezydent Miasta Kalisza oraz przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Kaliszu – Anna Goździńska oraz Maria Młynek. Zakład Nestlé reprezentowali: Maciej Klęczek – Dyrektor Fabryki Winiary, Edward Drac – Kierownik Działu Technicznego, Weronika Wodiczko – Kierownik Działu Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska oraz Tomasz Wojtyś – Specjalista ds. Ochrony Środowiska.

Podstawą dla zrozumienia roli drzew w miejskim ekosystemie są korzyści, których dostarczają. Podnoszą jakość naszego życia. Dzięki nim oddychamy czystszym powietrzem, mamy naturalną barierę przed hałasem ulicznym, a estetyka przestrzeni publicznej ulega znacznej poprawie. Ponadto przyczyniają się do retencji wody. Tegoroczne, wysokie opady atmosferyczne niewątpliwie wskazują na istotę tej funkcji. Dlatego warto podejmować oddolne inicjatywy zalesiania naszego otoczenia. Jako firma od 18 lat związana z Kaliszem i zaangażowana w jego środowisko naturalne, nie tylko sadzimy drzewa. Gasimy także światło przy okazji Godziny dla Ziemi czy też cyklicznie sprzątamy las Winiarski. Dzięki tego typu akcjom wspieramy politykę ekologiczną miasta oraz kształtujemy odpowiedzialne podejście do środowiska, przypominając mieszkańcom i sobie samym, że należy o nie dbać codziennie” – mówi Katarzyna Granat, Specjalista ds. Środowiska w Nestlé Polska S.A.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego mają na celu nie tylko edukowanie w zakresie odpowiedzialnego podejścia do ekologii, ale również szerzenie świadomości na temat racjonalnego gospodarowania żywnością. Temat przewodni inicjatywy – Myśl.Jedz.Oszczędzaj (Think.Eat.Save)[1] – ma zachęcić konsumentów do dokonywania świadomych i racjonalnych zakupów żywności – tak, by zredukować do minimum jej marnowanie, a tym samym efekty ekonomiczne i środowiskowe.

A to już wiesz?  Oszczędzaj i chroń środowisko z nowymi kubkami Starbucks® wielokrotnego użytku

Tegoroczne hasło przewodnie Światowego Dnia Ochrony Środowiska doskonale wpisuje się w naszą strategię odpowiedzialnego biznesu, w której skupiamy się nie tylko na ochronie zasobów naturalnych, ale również na odpowiedzialnym podejściu do żywności. Dzięki wspólnym inicjatywom realizowanym z naszymi pracownikami i mieszkańcami Kalisza motywujemy się nawzajem, pogłębiamy świadomość społeczną o kwestiach ważnych nie tylko dla nas, ale również dla naszych przyszłych pokoleń oraz wspólnie dbamy o nasze miasto – mówi Maciej Klęczek, Dyrektor Fabryki WINIARY w Kaliszu.

Posadzone przez pracowników fabryki WINIARY w minionych latach drzewa zdobią m.in. rondo u zbiegu ulic Polnej i Szlaku Bursztynowego oraz skwer przy trasie Bursztynowej, na skrzyżowaniu ulic Górnośląskiej i Dworcowej w Kaliszu.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1972 roku i obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 krajach, w tym w Polsce. Świętujące go państwa swoją aktywną postawą przypominają o konieczności zachowania równowagi pomiędzy postępującym rozwojem cywilizacyjnym a dbałością o ochronę środowiska naturalnego.

Więcej informacji na temat zaangażowania Nestlé Polska S.A. w ochronę środowiska naturalnego oraz odpowiedzialną komunikację z konsumentami znajduje się w Raporcie Tworzenie Wspólnej Wartości Nestlé w Polsce.

***

Zawartość strony Informacje o Nestlé Polska S.A. Oddział w Kaliszu:

Kaliski zakład WINIARY – należący do Nestlé Polska S.A. – to jeden z największych w Polsce i Europie producent wyrobów kulinarnych. Fabryka zatrudnia około 900 pracowników, co plasuje ją w gronie największych pracodawców w regionie.

Portfolio WINIARY obejmuje szeroki asortyment wyrobów, w tym: majonezy, zupy, sosy, buliony, dania instant, desery – m.in. budynie, galaretki – oraz płatki Nesvita, jak również kaszki Nestlé dla dzieci.

Konsumenci od lat doceniają wyroby WINIARY za ich jakość i smak, co znajduje potwierdzenie w licznych nagrodach i wyróżnieniach przyznawanych firmie. W 2012 roku marka WINIARY została m.in. laureatem prestiżowego tytułu Superbrand. Wyróżnienie to, przyznane marce już po raz czwarty, plasuje ją w gronie najsilniejszych marek na polskim rynku.

A to już wiesz?  Z dzieckiem w plecaku na Kaukaz

Szczegółowe informacje na temat marki WINIARY dostępne są na stronie www.winiary.pl.

Źródło Nestlé Polska S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy